Blog
16 februari, 2016 - 02:24 | Reacties staat uit voor Cecile haalt een 10 en exposeert: droomfoto’s in Swordfish & Friend | Categorie: Dashboard, Docenten, Kunst, Presentatie 

DSC01694

 

Een kunstenaar is geboren. Supertrots is ze, en de school ook. Terecht. Cecile haalde met haar profielwerkstuk het cijfer 10 en kon direct haar werk exposeren in een geïnteresseerde conceptstore, het Utrechtse Swordfish & Friend. Een kort succesverhaal over een leerling met een opdracht en dromen. En met een goed einde, zoals de foto hierboven laat zien.

 

“Hij vroeg of ik achterop wilde en ik zei ‘ja’, maar een bagagedrager had hij niet.” Dit is de titel van het werk. Het laat vier foto’s zien van Cecile terwijl ze slaapt.  De titel verwijst naar een droom die Cecile heeft gehad. Hierin speelde een gebeurtenis die voor de kunstenares past bij de foto’s. Het laat zich ook niet anders of beter uitleggen, juist omdat het met dromen te maken heeft. Dat je het slaapkunst kan noemen klopt dus, dat het boeiend en prachtig is om naar te kijken zie je hieronder.

 

DSC01686

 

 

Alle vier de foto’s zijn tijdens verschillende nachten gemaakt. Het werk gaat over identiteit. Cecile: ‘Ik heb het gemaakt om mezelf beter te leren kennen. Het is een poging mijn zelfbewustzijn te vergroten. Tijdens je slaap verlies je je bewustzijn. Als je slaapt ben je wie je bent, zonder dat je iets probeert te zijn. Misschien dat je daardoor, wanneer je slaapt, werkelijk bij de ‘kern’ van je identiteit komt. Ik vind slaap sowieso een interessante toestand, omdat het noodzakelijk is om te kunnen leven, maar niemand precies weet waarom.’

 

Het geheel van foto’s maakt nog deel uit van een installatie, waarbij er licht wordt geprojecteerd op de foto’s en er dromen te horen zijn. In het profielwerkstuk is er theorie gekoppeld aan dit praktijkwerk, dat uiteindelijk werd beoordeeld met het cijfer 10. Een unicum, waar behalve Cecile ook de school trots op is.

 

 

 

 

Docent Marianne oordeelde lovend: “Je hebt je onderzoek zelf vormgegeven/bedacht. Daarin heb je jezelf als individu centraal gesteld. Zoeken naar de persoon die je bent op de momenten die je (nog) niet kent van jezelf. Alleen al qua concept bijster interessant. Je hebt zeer gedreven gewerkt en je motivatie komt, net als bij een kunstenaar, echt van binnenuit. Je werkt procesmatig en door de kritische beschouwingen op je eigen werk zijn je beelden steeds sterker geworden. De beeldende diversiteit in je onderzoek heeft geleid tot een weloverwogen eindresultaat. Het is een prachtig werk geworden waar je als beschouwer graag langer naar wil kijken.”

 

Dat mag gezien worden. Hierboven al digitaal, en natuurlijk nog zo lang mogelijk op school, zoals op de open dag. En dan? Kort na de beoordeling werd het nog leuker voor Cecile, want er bleek serieuze interesse. Het is snel gegaan. Je kunt “Hij vroeg of ik achterop wilde en ik zei ‘ja’, maar een bagagedrager had hij niet.” nu dus ook kopen. Het werk hangt nu bij Swordfish & Friend, een toffe winkel die Crosley platenspelers, een collectie vinyl, kleding, meubels, fotografie, illustraties, design, verlichting en meer verkoopt, aan het Oudkerkhof in Utrecht. Gaat dat zien! http://www.swordfishandfriend.com/

 

 

Reacties zijn uitgeschakeld.

Webdesign: Webgrades