Blog
01 oktober, 2015 - 12:03 | Reacties staat uit voor Geluk als schoolvak? | Categorie: Leerlingen 

Loesje-Geluk

Femke en Wies deden er vorig jaar hun onderzoek naar: Geluk. Ze onderzochten welke invloeden er uit gaat van geld, eten en drinken, andere lichamelijke veranderingen zoals beweging, slaap, gezondheid, hormonen, verder ook welke aspecten van geluk uit verschillende religies naar voren komen. En deze toffe Prezi kan iedereen daarover wijzer maken: KLIKHIERMAAROP

Heijmeijer, Wiesphoto

geluk

Uiteindelijk hebben de meiden met hun onderzoek en een experiment aan iedereen het belang van geluk en hoe je gelukkiger kan worden kunnen uitleggen. Hun boodschap wordt gehoord, getuige dit bericht vanaf de Radboud Universiteit in Nijmegen. Ap Dijksterhuis, hoogleraar Sociale psychologie en schrijver van het onlangs verschenen boek Op naar geluk. De psychologie van een fijn leven.

Loesje-Geluk

‘Het boek is een oproep om minder op basis van economie en meer op basis van geluk te denken. Op school leren we kinderen taal en rekenen, maar niet hoe ze hun leven moeten leiden. Ik vind dat ‘geluk’ onderdeel zou moeten zijn van de lessen. En ik word inmiddels, nadat ik daarover heb gepraat op radio, tv en in de krant, gebombardeerd met mailtjes van scholen, met als strekking: eindelijk iemand die het zegt.’

 

Loesje-Geluk

Reacties zijn uitgeschakeld.

Webdesign: Webgrades