Blog
10 februari, 2015 - 12:41 | Reacties staat uit voor Robin Hood, goed of slecht? Introductielessen filosofie voor groep 8 leerlingen | Categorie: Docenten, Filosofie, Groep 8, Leerlingen, Studium Generale 

maxresdefault

 

Onze filosofiedocent Samer gaf afgelopen vrijdag introductielessen filosofie voor leerlingen uit groep 8 leerlingen. Het was goed om te zien hoeveel bekende gezichten van de voorlichting, open dag en open avond zich hadden ingeschreven. Aan de hand van een korte clip over Robin Hood werd het thema goed en kwaad aangesneden.

 

 

 

 

Behalve dit thema werd er gediscussieerd en besproken wat filosofie is en hoe je dat eigenlijk moet doen, filosoferen. Want zoals Samer zegt, een mening is toch niet interessant, je moet kunnen uitleggen en argumenteren. En naar elkaar luisteren. En dan misschien wel terugkomen op je standpunt. Want mag je wel van de rijken stelen? Of mag je helemaal niet stelen? En wat als de armen anders verhongeren? En wat als …

 

Hieronder een paar sfeerbeelden. We hopen de groep-8ers een voorproefje te hebben gegeven en wensen hen succes bij het kiezen. Tot ziens op Orion maar vast!

IMG_3007

IMG_3008
IMG_3006

 

 

 

Reacties zijn uitgeschakeld.

Webdesign: Webgrades